Za nami kolejny koncert cyklu Jazz Jatki Kameralnie, który po raz kolejny pokazał, że Ostrów Mazowiecka coraz mocniej otwiera się na jazz i muzykę graną na żywo. W piątkowy wieczór, 29 maja, Galeria Sztuki Jatki wypełniła się publicznością do ostatniego miejsca podczas koncertu Tubis Trio.
Zespół zaprezentował godzinny koncert oparty na nowoczesnym jazzie, improwizacji i charakterystycznym dla siebie żywym kontakcie między muzykami. Publiczność mogła usłyszeć zarówno znane kompozycje grupy, jak i utwory z najnowszego materiału „Live in Łódź”. Kameralna przestrzeń Jatek po raz kolejny okazała się idealnym miejscem dla takiego spotkania z muzyką.
Wieczór pokazał także, że mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej coraz chętniej uczestniczą w wydarzeniach jazzowych i dobrze odnajdują się w tej formule koncertów. Wśród publiczności obecni byli zarówno stali bywalcy cyklu, jak i osoby młode, które dopiero odkrywają ten gatunek muzyki.
Do zgromadzonych zwróciła się dyrektor Miejskiego Domu Kultury Miłosława Skoczek-Śliwińska.
– Cieszę się, że tak licznie przybyliście na kolejne już spotkanie z jazzem. To wielka radość, że dzisiaj tu jesteście z nami. Tym bardziej, że widzę młode osoby, młode dusze, które dołączają do nas – mówiła przed koncertem.
W wydarzeniu uczestniczył również burmistrz Ostrowi Mazowieckiej Hubert Betlejewski. Piątkowy koncert stał się okazją do złożenia życzeń pracownikom i animatorom kultury z okazji Dnia Działacza Kultury.
– Dziś obchodzimy Dzień Działacza Kultury, dlatego chciałbym złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za wszystko, co robicie dla naszego miasta. Kultura w Ostrowi zyskała w ostatnim czasie wiele nowych oblicz i energii, a dzisiejszy koncert jazzowy jest tego świetnym przykładem. Dziękujemy za Waszą pasję, zaangażowanie i pomysły. Dzięki Wam w naszym mieście dzieje się coraz więcej dobrych i pięknych rzeczy. – podkreślał burmistrz Hubert Betlejewski.
Cykl Jazz Jatki Kameralnie prowadzi publiczność do pierwszej edycji Jazz Jatki Festiwal. Organizatorzy podkreślają, że ideą projektu jest tworzenie wydarzeń bliskich ludziom i pokazujących jazz w nowoczesnej, otwartej formule.
Kolejne koncerty w Jatkach pokazują, że taka propozycja spotyka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, a kameralna przestrzeń galerii stała się ważnym miejscem muzycznych spotkań w mieście.
7 czerwca w Galerii Sztuki Jatki w Ostrowi Mazowieckiej odbędzie się trzeci i ostatni koncert z cyklu „Jazz Jatki Kameralnie" – duet Maćka Czemplika i Michała Pękosza, promujący album „Breaths". Gościnnie wystąpi Grzech Piotrowski na saksofonie.









