koncerty
freestyle session
animacje dla dzieci
zlot food trucków

Pożegnanie Lata - tym razem RAP!

25 sierpnia, od godz. 17.00, teren przy Stawie Miejskim

25 sierpnia 2017 godz. 19.00 Pożegnanie lata - tym razem RAP w Ostrowi Mazowieckiej, wstęp wolny.

Koncerty:
  • 19.00 Radzias
  • 20.00 Hukos / Cira
  • 21.30 - Bisz (B.O.K.)
Dodatkowe atrakcje i imprezy towarzyszące:
  • street z udziałem Bboys z Domu Latających Tancerzy
  • od 17.30 animacje dla dzieci poprowadzą animatorzy z Discoland,
  • dyskoteka
  • ogródek piwny
  • prezentacja nowej oferty 2017/2018 jednostek, stowarzyszeń, organizacji działających na terenie Ostrowi Mazowieckiej
Wydarzenie towarzyszące:

Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Plakat Pożegnanie Lata
Radzias

Radzias to młody raper reprezentujący białostocką scenę. Jego najbardziej znane utwory to: „Droga królów”, czy „Furyoku”. Wydał swój debiutancki album pt.: „Szepty dzieci Indygo”. Na swoim koncie ma również współpracę z takimi raperami jak Filipek czy Zey.

Radzias

Radzias

Hukos / Cira

Hukos, właściwie Bartłomiej Huk – polski raper. Bartłomiej Huk działalność artystyczną rozpoczął na początku pierwszej dekady XXI. w. Początkowo związał się ze składem Panorama Paru Faktów wraz, z którym zarejestrował nielegal zatytułowany Rozgrzewka. W latach późniejszych podjął także solową działalność artystyczną oraz dołączył do kolektywu Fama Familia, którego jedyne wydawnictwo pt. B.S.T.O.K. ukazało się w 2010 roku. Do 2015 roku Hukos nagrał trzy albumy solowe: Ostrze moich oskarżeń (2007), Knajpa upadłych morderców (2012) oraz Wielkie wojny małych ludzi (2015).

Cira, właściwie Michał Ciruk – polski raper i poeta, a także grafik. Współtwórca zespołów Panorama Paru Faktów i Fama Familia. Prowadzi także solową działalność artystyczną. Absolwent anglistyki, okazjonalnie również rapuje w języku angielskim.

Hukos

Cira i Hukos, fot. Michał Pawełczak

Bisz / B.O.K. Band

B.O.K Band to ośmioosobowa grupa muzyków, indywidualności, artystów, instrumentalistów, poruszających się w szeroko rozumianych ramach muzyki hip-hop. To możliwie najkrótsza charakterystyka zespołu, którego jednak nie da się tak łatwo zaszufladkować lub przypisać do konkretnego nurtu muzycznego. Dziś B.O.K to jedyna grupa na polskiej scenie hiphopowej, która na stałe pracuje i koncertuje w tak szerokim instrumentalnym składzie.

Zespół powstał w 2007 roku jako trzyosobowy, stricte hiphopowy skład, a jego założycielami byli działający do tej pory solowo lub w innych projektach wykonawcy: raper Jarek "Bisz" Jaruszewski, producent muzyczny Rafał "Oer" Skiba oraz wokalista i instrumentalista Karol "Kay" Tomas. Pod nazwą "BiszOerKay" w 2008 roku wydali swój pierwszy wspólny podziemny album Ballady Hymny i Hity. Płyta ta została wyróżniona w konkursie WuDoo 2008 Polskiego Radia Szczecin. W tym samym konkursie, za produkcję tego albumu Oer otrzymał tytuł i nagrodę "Producenta Roku 2008". Co więcej, "Ballady, Hymny i Hity" zostały umieszczone na piątym miejscu w rankingu serwisu Spinner: "Nielegal Roku 2008”.

W tym czasie do koncertowego składu zespołu dołączył Dj Paulo, który już na kolejnym albumie wydanym w 2010 roku wystąpił jako pełnoprawny członek zespołu. W tym okresie ewoluuje także nazwa grupy i płyta "Raport z Walki o Wartość" zostaje wydana już jako B.O.K Materiał z tej płyty został wyróżniony w konkursie Coke Live Fresh Noise, w którym spośród ponad 1000 zgłoszeń, jury, w którego skład wchodzili najlepsi polscy artyści: raper i producent O.S.T.R. oraz PLAN B - Bartek Królik i Marek Piotrowski, wybrało 10 ekip, które wzięły udział w warsztatach Akademia Coke Live Fresh Noise. "Raport z Walki o Wartość" jest to stricte hiphopowy materiał, który powstał w trakcie prac nad debiutancką płytą zespołu pod tytułem „W Stronę Zmiany…”, która została wydana w 2011 roku nakładem wytwórni MyMusic.

Równolegle B.O.K rozbudowywał swój skład koncertowy poszerzając go o kolejnych muzyków. W ten sposób na przełomie lat 2011/2012 do grupy dołączyli dzisiejsi jej członkowie: gitarzysta Marcin Bartyna, skrzypek Łukasz Sylwestrzak oraz gitarzysta basowy Michał "Bromba" Lutrzykowski. Obecny skład B.O.K Band wykrystalizował się w 2013 roku po sukcesie solowego albumu Bisza "Wilk Chodnikowy", który miał swoją premierę we wrześniu 2012 roku i w krótkim czasie pokrył się złotem. Sukces ten zaowocował ponad roczną trasą koncertową, na której Bisz występował z towarzyszeniem B.O.K (live band). W tym czasie do zespołu dołączył perkusista Arek "Pestka" Wiśniewski. W takim składzie w 2013 roku zespół zagrał ponad 80 koncertów w tym na największych polskich festiwalach: m.in. Coke Live Festiwal w Krakowie, OFF Festiwal w Katowicach, Mazury HipHop Festiwal w Giżycku a także w Czechach na jednym z największych hiphopowych festiwali w Europie, HipHop Kemp w Hradec Kralowe.

B.O.K. Band

B.O.K. Band, fot. Jarek Magiera - RetroRoom.pl

Dom Latających Talerzy

W trakcie koncertów będzie trwał Freestyle Session w wykonaniu Bboys wchodzących w skład grupy Dom Latających Tancerzy.

Dom Latających Tancerzy to grupa tancerzy street dance, która realizuje widowiskowe pokazy dostosowane do potrzeb klienta. Break dance, akrobatyka, popping, hip hop i locking przedstawione w charakterze scenicznych choreografii, które zachwycą niejednego krytyka tańca i sztuki. Pod szyldem Domu Latających Tancerzy prezentują się białostockie grupy: Bangers Crew i Original Crazy Breakers, oraz inni zaproszeni artyści do celów realizacji konkretnego projektu.

Grupa Original Crazy Breakers “OCB” istnieje od 2004 roku i jest aktywna na festiwalach tanecznych i turniejach na terenie całego kraju. To grupa ambitnych tancerzy, tworzących zwartą i zżytą ekipę godnie prezentującą kulturę Hip-Hop w jej najlepszej formie poprzez breakdance, popping i locking.
Grupa ta ma na swoim koncie liczne osiągnięcia. Jedne z najważniejszych to udział w Spektaklu „BREAK- Sztuka wojny” w reżyserii i choreografii Renaty Piotrowskiej wystawianego na deskach Teatru Studio w Warszawie i Teatrze Dramatycznym w Białymstoku.

Grupa Bangers to istniejąca od 2008 roku utalentowana grupa tancerzy Studia Działań Kreatywnych. Ich pomysłowość i pracowitość w obrębie breakdance, poppingu, lockingu pozwoliła stworzyć niesamowite show, którym grupa zadebiutowała w 2012 roku na karnawale tanecznym w Białymstoku. Bboye z ekipy Bangers brali udział w spektaklu „BREAK- Sztuka wojny” w reżyserii i choreografii Renaty Piotrowskiej wystawianego na deskach Teatru Studio w Warszawie i Teatrze Dramatycznym w Białymstoku oraz w spektaklach grupy TSS pod kierownictwem Doroty Baranowskiej w Białymstoku.

Dom Latających Tancerzy

Dom Latających Tancerzy